Sports

Prep football: Week 9 schedule

Thursday, October 20th

CITY

WESTERN LEAGUE

Los Angeles Hamilton vs. Fairfax at Los Angeles Memorial Coliseum, 4 p.m.

SOUTHERN SECTION

605 LEAGUE

Artesia at Glenn, 7 p.m.

Pioneer vs. Cerritos at Gahr, 7 p.m.

ANGELUS LEAGUE

Crespi vs. Paraclete at Antelope Valley College, 7 p.m.

BIG WEST – LOWER LEAGUE

Temecula Valley at King, 7 p.m.

CITRUS 4 LEAGUE

Los Osos vs. Glendora at Citrus College, 7 p.m.

CITRUS BELT LEAGUE

Cajon at Beaumont, 7 p.m.

Citrus Valley at Yucaipa, 7 p.m.

Redlands vs. Redlands East Valley at Citrus Valley, 7 p.m.

COTTONWOOD LEAGUE

Santa Rosa Academy at Anza Hamilton, 7 p.m.

DESERT VALLEY LEAGUE

Twentynine Palms at Banning, 7 p.m.

EMPIRE LEAGUE

Placentia Valencia vs. Cypress at Western, 7 p.m.

GARDEN GROVE LEAGUE

Westminster La Quinta at Bolsa Grande, 7 p.m.

GOLDEN LEAGUE

Knight at Eastside, 7 p.m.

HACIENDA LEAGUE

Diamond Bar at Ontario, 7 p.m.

Walnut at Nogales, 7 p.m.

MANZANITA LEAGUE

Temecula Prep vs. California Military at Perris, 7:30 p.m.

MOUNTAIN PASS LEAGUE

Perris at Liberty, 7 p.m.

Tahquitz at Citrus Hill, 7 p.m.

West Valley at San Jacinto, 7 p.m.

MOUNTAIN VALLEY LEAGUE

Pacific at Jurupa Valley, 7 p.m.

NORTH HILLS LEAGUE

Anaheim Canyon at El Modena, 7 p.m.

ORANGE LEAGUE

CHECK Anaheim vs. Magnolia at Glover Stadium, 7 p.m.

ORANGE COAST LEAGUE

Estancia vs. Santa Ana Calvary Chapel at Segerstrom, 7:30 p.m.

PACIFIC LEAGUE

Burbank at Muir, 7 p.m.

RIO HONDO LEAGUE

South Pasadena vs. Pasadena Poly at Los Angeles Memorial Coliseum, 7 p.m.

RIVER VALLEY LEAGUE

Patriot vs. La Sierra at Norte Vista, 7 p.m.

SIERRA LEAGUE

Chino at Pomona, 7 p.m.

Rowland vs. Covina at Covina District Field (Covina), 7 p.m.

SUNBELT LEAGUE

Lakeside at Vista del Lago, 7 p.m.

NONLEAGUE

Viewpoint at Glendale, 7 p.m.

8 MAN

SOUTHERN SECTION

AGAPE LEAGUE

PAL Academy at Lucerne Valley, 7:30 p.m.

University Careers and Sports Academy at Hesperia Christian, 7:30 p.m.

COAST VALLEY LEAGUE

Cuyama Valley at Coast Union, 5 p.m.

LIBERTY LEAGUE

Santa Clarita Christian vs. Milken at Birmingham, 7 p.m.

NONLEAGUE

Rolling Hills Prep vs. Noli Indian at Soboba Oaks Ranch (San Jacinto), 7 p.m.

Friday, October 21st

CITY

CENTRAL LEAGUE

Belmont at Bernstein, 7 p.m.

Contreras at Hollywood, 7 p.m.

Mendez at Roybal, 7:30 p.m.

COLISEUM LEAGUE

Crenshaw vs. Dorsey at Rancho Cienega Park, 7:30 p.m.

Fremont at Hawkins, 7:30 p.m.

King/Drew at Locke, 7:30 p.m.

EAST VALLEY LEAGUE

Chavez at Verdugo Hills, 7:30 p.m.

Grant at Arleta, 7:30 p.m.

North Hollywood at Monroe, 7:30 p.m.

EASTERN LEAGUE

Garfield vs. Los Angeles Roosevelt at Los Angeles Memorial Coliseum, 8 p.m.

Legacy at South East, 7 p.m.

South Gate at Huntington Park, 7 p.m.

EXPOSITION LEAGUE

Manual Arts at Jefferson, 7 p.m.

Santee at Maywood CES, 7:30 p.m.

MARINE LEAGUE

Narbonne at San Pedro, 7:30 p.m.

Wilmington Banning at Gardena, 7:30 p.m.

METRO LEAGUE

Dymally at Washington, 7:30 p.m.

Los Angeles Jordan at University Pathways, 7:30 p.m.

New Designs Watts at Rancho Dominguez, 4:30 p.m.

NORTHERN LEAGUE

Franklin at Los Angeles Wilson, 7:30 p.m.

Los Angeles Marshall at Eagle Rock, 7:30 p.m.

SOUTHERN LEAGUE

Los Angeles at Rivera, 7 p.m.

View Park at West Adams, 5 p.m.

VALLEY MISSION LEAGUE

Canoga Park at Van Nuys, 7:30 p.m.

Panorama at San Fernando, 7:30 p.m.

Sylmar at Granada Hills Kennedy, 7:30 p.m.

WEST VALLEY LEAGUE

Birmingham vs. El Camino Real at Oak Park, 7 p.m.

Chatsworth at Cleveland, 7 p.m.

Taft at Granada Hills, 7 p.m.

WESTERN LEAGUE

Los Angeles University at Venice, 7:30 p.m.

Westchester at Palisades, 7:30 p.m.

SOUTHERN SECTION

ALMONT LEAGUE

Bell Gardens at San Gabriel, 7 p.m.

Keppel at Schurr, 7 p.m.

Montebello vs. Alhambra at Moor Field (Alhambra), 7 p.m.

ANGELUS LEAGUE

Cathedral at Loyola, 7 p.m.

St. Paul at St. Francis, 7 p.m.

BASELINE LEAGUE

Chino Hills at Upland, 7 p.m.

Damien at Rancho Cucamonga, 7 p.m.

BAY LEAGUE

Palos Verdes at Culver City, 7 p.m.

Peninsula at Mira Costa, 7 p.m.

Redondo at Santa Monica, 7 p.m.

BIG 4 LEAGUE

Segerstrom vs. Marina at Westminster, 7 p.m.

BIG WEST – LOWER LEAGUE

Corona at Murrieta Mesa, 7 p.m.

Great Oak at Corona Santiago, 7 p.m.

BIG WEST – UPPER LEAGUE

Eastvale Roosevelt at Vista Murrieta, 7 p.m.

Murrieta Valley at Corona Centennial, 7 p.m.

Norco at Chaparral, 7 p.m.

CAMINO REAL LEAGUE

Bishop Montgomery at Salesian, 7 p.m.

Bosco Tech vs. St. Monica at Santa Monica College, 7 p.m.

Verbum Dei at Mary Star, 3 p.m.

CANYON LEAGUE

Moorpark at Camarillo, 7 p.m.

Oak Park at Newbury Park, 7 p.m.

Thousand Oaks at Agoura, 7 p.m.

CHANNEL LEAGUE

Channel Islands at San Marcos, 7 p.m.

Dos Pueblos at Rio Mesa, 7 p.m.

Oxnard at Oxnard Pacifica, 7 p.m.

Santa Barbara at Buena, 7 p.m.

CITRUS 4 LEAGUE

South Hills at Colony, 7 p.m.

CITRUS COAST LEAGUE

Carpinteria at Nordhoff, 7 p.m.

Fillmore at Hueneme, 7 p.m.

COTTONWOOD LEAGUE

Bermuda Dunes Desert Christian vs. Whittier Christian at Whittier College, 7 p.m.

Maranatha at Vasquez, 7 p.m.

CRESTVIEW LEAGUE

Foothill at Yorba Linda, 7 p.m.

DEL REY LEAGUE

Harvard-Westlake vs. St. Anthony at St. Paul, 7 p.m.

St. Genevieve at La Salle, 7 p.m.

DEL RIO LEAGUE

California vs. Santa Fe at Pioneer, 7 p.m.

El Rancho vs. La Serna at California, 7 p.m.

DESERT EMPIRE LEAGUE

Palm Springs at Xavier Prep, 7 p.m.

Rancho Mirage at La Quinta, 7 p.m.

Shadow Hills at Palm Desert, 7 p.m.

DESERT SKY LEAGUE

Granite Hills at Victor Valley, 7 p.m.

Silverado at Adelanto, 7 p.m.

DESERT VALLEY LEAGUE

Cathedral City at Yucca Valley, 7 p.m.

Coachella Valley at Desert Mirage, 7 p.m.

Indio at Desert Hot Springs, 7 p.m.

EMPIRE LEAGUE

Crean Lutheran at Tustin, 7 p.m.

La Palma Kennedy vs. Garden Grove Pacifica at Bolsa Grande, 7 p.m.

FOOTHILL LEAGUE

Saugus at Canyon Country Canyon, 7 p.m.

Valencia vs. Hart at College of Canyons, 7 p.m.

West Ranch vs. Castaic at Valencia, 7 p.m.

FREEWAY LEAGUE

Fullerton at Buena Park, 7 p.m.

Sonora at La Habra, 7 p.m.

Sunny Hills vs. Troy at Fullerton HS, 7 p.m.

GARDEN GROVE LEAGUE

Los Amigos vs. Garden Grove Santiago at Garden Grove, 7 p.m.

Rancho Alamitos vs. Loara at Glover Stadium, 7 p.m.

GATEWAY LEAGUE

Dominguez at Paramount, 7 p.m.

Mayfair at Downey, 7 p.m.

Warren vs. La Mirada at Excelsior HS, 7 p.m.

GOLD COAST LEAGUE

Brentwood vs. Rio Hondo Prep at Kare Park (Irwindale), 7 p.m.

GOLDEN LEAGUE

Antelope Valley at Lancaster, 7 p.m.

Palmdale at Highland, 7 p.m.

Quartz Hill at Littlerock, 7 p.m.

INLAND VALLEY LEAGUE

Canyon Springs at Rancho Christian, 7 p.m.

Moreno Valley at Valley View, 7 p.m.

IRONWOOD LEAGUE

Aquinas at Ontario Christian, 7 p.m.

Big Bear at Cerritos Valley Christian, 7 p.m.

IVY LEAGUE

Rancho Verde at Heritage, 7 p.m.

Riverside North at Elsinore, 7 p.m.

Temescal Canyon at Orange Vista, 7 p.m.

MANZANITA LEAGUE

Silver Valley at Nuview Bridge, 7 p.m.

MARMONTE LEAGUE

Oaks Christian at Simi Valley, 7 p.m.

St. Bonaventure at Calabasas, 7 p.m.

MESQUITE LEAGUE

Arrowhead Christian at Riverside Prep, 7 p.m.

Trinity Classical Academy vs. Capistrano Valley Christian at Capistrano Valley, 7 p.m.

MID-CITIES LEAGUE

Gahr at Norwalk, 7 p.m.

Lynwood at Bellflower, 7 p.m.

MIRAMONTE LEAGUE

Garey at Ganesha, 7 p.m.

La Puente at Bassett, 6 p.m.

MISSION LEAGUE

Gardena Serra at Alemany, 7 p.m.

Sherman Oaks Notre Dame at Bishop Amat, 7 p.m.

Sierra Canyon at Chaminade, 7 p.m.

MISSION VALLEY LEAGUE

Arroyo at Rosemead, 7 p.m.

El Monte at South El Monte, 7 p.m.

Mountain View at Gabrielino, 7 p.m.

MOJAVE RIVER LEAGUE

Oak Hills at Apple Valley, 7 p.m.

Ridgecrest Burroughs at Hesperia, 7 p.m.

Sultana at Serrano, 7 p.m.

MONTVIEW LEAGUE

Azusa vs. Workman at La Puente, 7 p.m.

Duarte vs. Gladstone at Citrus College, 7 p.m.

MOORE LEAGUE

Cabrillo at Long Beach Jordan, 7 p.m.

Lakewood at Long Beach Wilson, 7 p.m.

Long Beach Poly vs. Compton at Compton College, 7:30 p.m.

MOUNTAIN VALLEY LEAGUE

Miller at San Bernardino, 7 p.m.

Rubidoux at Indian Springs, 7 p.m.

MOUNTAIN WEST LEAGUE

Ayala at Alta Loma, 7 p.m.

Bonita at Charter Oak, 7 p.m.

MT. BALDY 4 LEAGUE

Baldwin Park at Hacienda Heights Wilson, 7 p.m.

Sierra Vista at Montclair, 7 p.m.

NORTH HILLS LEAGUE

Esperanza vs. El Dorado at Placentia Valencia, 7 p.m.

OCEAN LEAGUE

Beverly Hills vs. Inglewood at El Camino College, 7 p.m.

Hawthorne at Compton Centennial, 7 p.m.

Morningside at Leuzinger, 7 p.m.

ORANGE LEAGUE

Santa Ana Valley at Western, 7 p.m.

ORANGE COAST LEAGUE

Costa Mesa vs. Orange at El Modena, 7 p.m.

Saddleback at St. Margaret’s, 7 p.m.

PAC 4 LEAGUE

Ocean View vs. Godinez at Santa Ana Valley, 7 p.m.

Westminster at Laguna Beach, 7 p.m.

PACIFIC LEAGUE

Arcadia at Burbank Burroughs, 7 p.m.

Pasadena vs. Crescenta Valley at Glendale HS, 7 p.m.

PACIFIC HILLS LEAGUE

Dana Hills at Laguna Hills, 7 p.m.

Irvine vs. Northwood at Portola, 7 p.m.

PACIFIC VALLEY LEAGUE

Beckman at Irvine University, 7 p.m.

Portola vs. Woodbridge at Irvine, 7 p.m.

PIONEER LEAGUE

El Segundo at South Torrance, 7 p.m.

North Torrance at Lawndale, 7 p.m.

West Torrance vs. Torrance at Zamperini Stadium (Torrance), 7 p.m.

RIO HONDO LEAGUE

La Canada at Temple City, 7 p.m.

San Marino at Monrovia, 7 p.m.

RIVER VALLEY LEAGUE

Arlington vs. Hillcrest at Norte Vista, 7 p.m.

Norte Vista at Ramona, 7 p.m.

SAN ANDREAS LEAGUE

Carter at Rim of the World, 7 p.m.

San Gorgonio at Grand Terrace, 7 p.m.

SAN ANTONIO LEAGUE

Don Lugo at Claremont, 7 p.m.

West Covina at Chaffey, 7 p.m.

SEA VIEW LEAGUE

El Toro at Aliso Niguel, 7 p.m.

San Juan Hills at Trabuco Hills, 7 p.m.

SKYLINE LEAGUE

Colton at Arroyo Valley, 7 p.m.

Rialto at Fontana, 7 p.m.

Riverside Notre Dame at Bloomington, 7 p.m.

SOUTH COAST LEAGUE

Capistrano Valley at San Clemente, 7 p.m.

Tesoro at Mission Viejo, 7 p.m.

SUNKIST LEAGUE

Eisenhower vs. Summit at Miller, 7 p.m.

Kaiser at Jurupa Hills, 7 p.m.

SUNSET LEAGUE

Corona del Mar at Newport Harbor, 7 p.m.

Fountain Valley vs. Edison at Orange Coast College, 7 p.m.

Huntington Beach vs. Los Alamitos at Veterans Stadium (Long Beach), 7 p.m.

TRINITY LEAGUE

Mater Dei vs. Santa Margarita at Saddleback College, 7 p.m.

Orange Lutheran at St. John Bosco, 7 p.m.

Servite at JSerra, 7 p.m.

VALLE VISTA LEAGUE

Los Altos at San Dimas, 7 p.m.

Northview at Diamond Ranch, 7 p.m.

INTERSECTIONAL

Lincoln at St. Pius X-St. Matthias, 7 p.m.

8 MAN

CITY

CITY LEAGUE

New Designs University Park at Sotomayor, 7 p.m.

USC Hybrid at Animo Robinson, 7 p.m.

NONLEAGUE

East Valley at Torres, 7 p.m.

SOUTHERN SECTION

FRONTIER LEAGUE

Villanova Prep at Malibu, 6:30 p.m.

MAJESTIC LEAGUE

Cornerstone Christian vs. Calvary Baptist at Damien, 6 p.m.

PREP LEAGUE

Windward at Flintridge Prep, 6 p.m.

NONLEAGUE

Faith Baptist vs. Avalon at Machado Field (Avalon), 5 p.m.

INTERSECTIONAL

Trona at Grace Brethren, 3:30 p.m.

Saturday, October 22nd

SOUTHERN SECTION

BIG 4 LEAGUE

Garden Grove vs. Katella at Glover Stadium, 7 p.m.

CRESTVIEW LEAGUE

Brea Olinda vs. Villa Park at El Modena, 3 p.m.

IRONWOOD LEAGUE

Village Christian vs. Heritage Christian at Granada Hills, 7 p.m.

MANZANITA LEAGUE

St. Jeanne de Lestonnac at Webb, 1 p.m.

MARMONTE LEAGUE

Westlake vs. Bishop Diego at Santa Barbara CC, 7:30 p.m.

MESQUITE LEAGUE

Linfield Christian at Western Christian, 7 p.m.

ORANGE LEAGUE

Century vs. Savanna at Glover Stadium, 11 a.m.

NONLEAGUE

Hemet at Paloma Valley, 4 p.m.

8 MAN

SOUTHERN SECTION

COAST VALLEY LEAGUE

San Luis Obispo Classical Academy at Santa Maria Valley Christian, 5 p.m.

FRONTIER LEAGUE

Santa Clara at Laguna Blanca, 1 p.m.

LIBERTY LEAGUE

Lancaster Desert Christian vs. Leadership Military at Vista del Lago, 1 p.m.

MAJESTIC LEAGUE

Hillcrest Christian at California Lutheran, 1 p.m.

PREP LEAGUE

Sage Hill at Chadwick, 1 p.m.

TRI-COUNTY PREMIER LEAGUE

Downey Calvary Chapel at La Verne Lutheran, 11 a.m.

United Christian at Desert Chapel, 6 p.m.

NONLEAGUE

Thacher at Cate, 2 p.m.

INTERSECTIONAL

Lebec Frazier Mountain vs. Coastal Christian at Soto Sports Complex (Arroyo Grande), 7 p.m.

File source

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close